Представители на „Каритас България“ ще вземат участие в Регионалната конференция на „Каритас Европа“

Президентът на „Каритас България“, генералният секретар и сътрудници на федерацията ще вземат участие в Регионалната конференция на „Каритас Европа“. Събитието ще се проведе в Атина, в дните 10-13 май 2022 г.

По време на конференцията представителите на организациите членки на „Каритас Европа“ ще имат възможност да обсъдят визията на европейското семейство на „Каритас“ организациите до 2030 г., мисията и идентичността на „Каритас“.

Ще се проведат и избори за президент на „Каритас Европа“, членове на Управителния съвет, включително вицепрезидент и членове на Представителния съвет към „Каритас Интернационалис“. Предвидени са и моменти за духовно съзерцание и размишление и тематични сесии за идентичността на „Каритас“ и Социалното учение на Католическата църква.